Zaznacz stronę

Z tego artykułu dowiesz się jak wspierać swoje dziecko w nauce języka angielskiego. 

Blogów, filmików i artykułów na ten temat trochę jest, warto jednak wybierać takie, które stworzone zostały przez ludzi znających się na rzeczy. Polecę wam tutaj parę miejsc i ludzi, które moim zdaniem naprawdę warto znać i śledzić:-)

Na co zwracać uwagę w nauce języka angielskiego ?

W moim poczuciu jest wiele aspektów, które wpływają na łatwość przyswajania języka.

Niektóre z nich to:

  • Entuzjastyczne nastawienie. Warto zarażać dziecko entuzjazmem i cieszyć się z możliwości nauczenia się czegoś. Odkrywać świat języka razem z dzieckiem. Ja akurat znam angielskim w stopniu zaawansowanym, ale chętnie wprowadzamy też elementy języka hiszpańskiego ( który znam w stopniu podstawowym). Czasami słuchamy piosenek po francusku ( francuskiego nie znam w ogóle) ,z chęcią wsłuchujemy się w brzmienie języka, zwłaszcza w piosenkach. Wygłupiamy się nieraz, tańczymy do piosenek.
  • Kreatywna przestrzeń – bardzo wspierające mogą być materiały, którymi otaczamy nasze dzieci. Malowanie, rysowanie, lepienie z modeliny, W zależności od wieku można proponować różne aktywności. Ja ze swojego dzieciństwa pamiętam bajkę: „ Big Muzzy” – rany, jakie to było fajne! Do dziś pamiętam piosenkę o samogłoskach, którą śpiewali bohaterowie:-D W dzisiejszych czasach mamy więcej narzędzi. Choćby Świnka Peppa po angielsku. Bohaterowie bajki rozmawiają z piękną, brytyjską wymową. Rozsądnie dzieciom dawkujemy, starając się by ich nie przebodźcować.
  • Mnemotechnika – wierszyki, piosenki, wyliczanki, aktywne czytanie książeczek. I tutaj bardzo pomocny jest rytm, skojarzenia i inne czynniki. Po moich dzieciach widzę, jak to pięknie działa.
  • Metoda małych kroczków – systematyczność jest niezwykle istotna w nauce języka, nasz mózg uwielbia powtórzenia, więc warto zaplanować sobie w ciągu dnia czas na zabawy językowe.
  • Wspierające narzędzia – mądre bajki, książeczki, dla starszych dzieci aplikacje, czy programy ( np Roseta Stone – https://www.rosettastone.com/ )

 

Pojawiają się także różne kursy w sieci. Z nadchodzących serdecznie wam polecam

kurs online, który przygotowała Paulina Tarachowicz z Biliki , pt:

„Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego” – koniecznie zajrzyjcie do Pauliny, bardzo polecam, bo ma olbrzymią wiedzę i wspaniały sposób przekazu!

Share This